Na Startup vikendu Slovenija je strnilo glave več kot 330 študentov in 40 mentorjev, ki so v enem vikendu postavili temelje za razvoj 52 podjetniškim idejam
07. 04. 2014
Na Startup vikendu Slovenija, ki je potekal od 4. do 6. aprila 2014 v petih mestih na šestih lokacijah po Sloveniji, je več kot 330 študentov razvijalo podjetniške ideje in ustvarjalo svojo karierno prihodnost.
Na Startup vikendu Slovenija, ki je potekal od 4. do 6. aprila 2014 v petih mestih na šestih lokacijah po Sloveniji, je več kot 330 študentov razvijalo podjetniške ideje in ustvarjalo svojo karierno prihodnost.
Študentske ekipe so, pod skrbnim vodstvom izkušenih mentorjev in uspešnih podjetnikov, v enem vikendu zgradile prototip in poslovni model svoje rešitve, ter postavile temelje za nadaljnji razvoj idej v podjetja.
Študentom so bili skozi celoten vikend na voljo uspešni podjetniki in mentorji z različnih področij, ki so s svojimi znanji ekipe usmerjali in praktično pomagali pri razvoju produktov.
Organizatorji so zadnji dan sestavili komisijo iz podjetnikov, mentorjev, investitorjev in predstavnikov podpornega okolja, ki je med vsemi idejami razglasila zmagovalca.

Zmagovalne ekipe na šestih lokacijah po Sloveniji so:
- Ljubljana (Tehnološki park Ljubljana): Helpi - zapestnica za pomoč gluhim in naglušnim.
- Ljubljana (Ljubljanski univerzitetni inkubator): SmartPot (vzgoja orhidej v lončku z vgrajenim senzorjem, ki opomni na idealen čas zalivanja).
- Maribor: Zapestnica Monitio.
- Nova Gorica: Pametni zapestni trak za ekstremne športnike, ki se ponaša z velikim touch zaslonom, robustnostjo in vodoodpornostjo.
- Koper : Rolaj kjerkoli - podnastavek za rolerje, ki je namenjen aktivnim rolerjem in omogoča, da si rolerjev ni potrebno sezuti pri vstopu v objekte.
- Novo mesto: Hram zdravja - domača gostilna z zdravo prehrano.
»Toliko izkušenj kot sem jih pridobil v enem vikendu, jih nisem pridobil v treh letih faksa« je povedal Marko Koštomaj, član zmagovalne ekipe Helpi iz Ljubljane.
Več informacij najdete v sporočilu za medije.
Izvedbo projekta sta omogočila Javna agencija SPIRIT Slovenija in Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo.