Napake, ki jih ne smete početi pri pripravi spletnih vsebin

Napake, ki jih ne smete početi pri pripravi spletnih vsebin

06. 02. 2018

Vir in informacije: Zavod mladi podjetnik, 22. 1. 2018, http://mladipodjetnik.si/, Avtor: Maja Fortuna

Podjetja vse več časa in sredstev namenjajo pripravi kvalitetnih spletnih vsebin. Te so namreč osnova za nadaljnje marketinške strategije podjetij.

Privabite bralce na spletno stran.

Ne glede na to, koliko truda je vloženega v pripravo kvalitetnih vsebin, je lahko vse delo zaman, če niso zasnovane na pravi način. V nadaljevanju so predstavljene nekatere najpogostejše napake pri pripravi spletnih vsebin. Dobro je, da jih čimprej odpravite, saj boste tako dosegli najboljše rezultate tako pri pridobivanju novih bralcev kot tudi pri ohranjanju že obstoječih.

a.) Prekratke vsebine

Daljša kot je vsebina, bolj poglobljeno lahko pojasni tematiko, o kateri je govora. Google pri odločanju, katere vsebine bo uporabnikom svojega spletnega iskalnika ponudil najprej, upošteva tudi ta dejavnik. Praviloma algoritmi raje izberejo nekoliko daljše vsebine, dolge okoli 2.400 besed, predvsem takšne, ki odgovorijo na vprašanja bralcev in jim ponudijo koristne informacije.

b.) Pretirana uporaba ključnih besed

Če je bilo pred leti kopičenje ključnih besed v prispevkih še učinkovito pri doseganju boljših uvrstitev, danes ni več tako. Prav nasprotno: Google bo takšno početje sedaj že avtomatično zaznal preko svojih algoritmov in ga kaznoval z nižjimi uvrstitvami med iskalnimi rezultati. Izberite si eno ali dve ključni besedi in se v prispevku razpišite na to tematiko.

c.) Premalo povezav na zunanje vsebine

Bralci imajo radi zanesljive in resnične vsebine. Priporočljivo je, da svoje pisanje podkrepite z drugimi kredibilnimi viri in tako nakažete, od kod ste črpali informacije. Dodajte vsaj eno ali dve povezavi na drugo spletno stran.

č.) Neuporaba slikovnega gradiva

Nihče ne prebira rad spletnih strani, ki so puste in prazne. Vsebinam zato obvezno dodajte slikovno gradivo. Sem spadajo slike, fotografije, video posnetki, tabele, grafi in podobno. Na ta način boste zagotovili, da bo vsebina bolj privlačna, in povečali verjetnost, da jo bodo bralci prebrali prav do konca.

d.) Neprilagojena mobilna spletna stran

Vse več je poudarjanja mobilnih spletnih strani. Število uporabnikov mobilnih naprav, kot so prenosne tablice in pametni telefoni, hitro narašča. Temu primerno narašča tudi pomen, ki ga Googlovi algoritmi dajejo spletnim stranem, prilagojenim mobilnim napravam.

e.) Neustrezna oblika besedil

Večina ljudi na spletu vsebin ne prebere v popolnosti, temveč jih le na hitro pregledajo. Prav zato je bistvenega pomena, da so dobro oblikovane. Dodajte jim čim več naslovov in podnaslovov, pišite kratke povedi, uporabite slikovno gradivo. Na ta način boste bralcem olajšali iskanje tistega, kar jih zanima.

f.) Počasno nalaganje spletne strani

Če se vaša spletna stran nalaga počasi, obstaja velika verjetnost, da jo bodo bralci zapustili in informacije poiskali pri konkurenci. Posledično so tudi vaše stopnje konverzije precej nižje, kot bi lahko bile. Poskrbite, da se bodo vsebine na vaši spletni strani nalagale zelo hitro.

g.) Slovnične napake v besedilu

Googlovih algoritmov napake v črkovanju resda ne bodo zmotile, bodo pa te bistveno bolj vplivale na vašo kredibilnost v očeh vaših bralcev. Če bodo vaša besedila polna pravopisnih in slovničnih napak, bodo bralci sklepali, da se napake pojavljajo tudi v samih informacijah, ki jih želite podali. Posledično bodo zapustili spletno stran in se obrnili h konkurenci.

h.) Neprilagojeni meta opisi

Meta opis se pojavi na strani z rezultati iskanja po tem, ko uporabnik v spletni iskalnik vtipka želeno ključno besedo oziroma besedno zvezo. Gre za do 160 znakov dolg sestavek, ki na kratko povzame bistvo spletne strani. Pomembno je, da ustrezno uredite tudi meta opis vsakega prispevka, saj boste le tako na svojo spletno stran pritegnili največje možno število bralcev.

i.) Osredotočanje zgolj na iskalnik Google

Res je, da je Google najbolj priljubljen spletni iskalnik, a vedeti morate, da še zdaleč ni edini. Obiskovalce lahko na svojo spletno stran privabite tudi z izkoriščanjem vse večje uporabe glasovnega iskanja preko spletnih osebnih pomočnic (npr. Microsoftova Cortana, Amazonova Alexa). Te dajejo poudarek predvsem na iskalne zadetke v spletnem iskalniku Bing.

j.) Vsebina ni unikatna

Pri ustvarjanju spletnih vsebin se je že od samega začetka treba zavedati, da se bistvo skriva v kvaliteti in ne v kvantiteti. Objavljene vsebine naj bodo unikatne in zanimive, da bodo privabile čim večje število bralcev, ki jih bo opisana tematika zanimala. Ne ustvarjajte vsebin zgolj za to, da na spletno stran dodate nekaj novega. Vsebine raje ustvarjajte z namenom, da bodo bralca navdušile.

k.) Pomanjkljiva podpora vsebini

Ni dovolj le, da ustvarjate kvalitetne vsebine. Morate jih tudi ustrezno promovirati in na ta način k branju privabiti čim večje število posameznikov. To lahko počnete s pomočjo družbenih omrežij, promoviranja na prvih straneh vaše spletne strani, plačanih oglasov na primernih mestih, kampanj prek elektronske pošte in podobno. Izkoristite čim več možnih kanalov.

Vir: SubmitCube.com

Ali se vam je zdel članek koristen? Da Ne



Nazaj